Obkládání koupelny konečně začalo

Dnes konečně zedníci začali dávat obklady do naší malé koupelny. Také se dodělávaly podhledy na wc a vylévala podlaha. Fotogalerie a inspirace pro vás, kdo se na přestavbu bytového jádra teprve chystáte.

Jak obkládat koupelnu

Dobrá zpráva je ta, že se konečně máme obklady a dlažby do koupelny připraveny a mohlo se začít. Bohužel ale to nejdůležitější – obklad s dekorem, který bude uprostřěd zdi v koupelně, zatím nedorazil a nikdo není schopen říct, zda bude zítra, ve středu nebo na 100% tento týden.

Chápu, že právě tento vzor je nový a asi si ho každý neobjednává, ale pokud firma před měsícem věděla, že už za měsíc bude potřeba, asi jej měla objednat dříve.

Takže zedníci dali do koupelny pouze obkladačky, které dorazily, ale bude se muset čekat na ty nejdůležitější obklady do naší panelákové koupelny.

Ja vypadá výsledek dnešní práce se podívejte ve foto galerii, podlahy máme také již připraveny a jakmile budou obklady koupelny a wc hotovy, může se položit dlažba a konečně přidělat wc napevno 🙂

Dnes to je přesně 12 dní, co zde stavební práce probíhají, bydlíme stále v tomto bytě, i když koupat se je nutné v bytě půjčeném, zde máme pouze wc a to je nutné vždy odpojit/zapojit.

Zjistil jsem několik věcí, které se mohou hodit, pokud se do podobné akce také vrhnete.

Výhody, pokud bydlíte a pracujete ve svém bytě

  • Je dobré, že veškeré mini-úpravy můžete hned konzultovat na místě a nebude na vás čekat překvapení, jaké byste zažili na konci rekonstrukce, pokud budete po celou dobu bydlet jinde.
  • Hlídat řemeslníky také není od věci, vidíte kdy ráno přijdou, kdy odejdou a jaké mají pracovní nasazení 🙂
  • Přestože koupelna / vana / sprcha není k dispozici, wc používat lze a naučíte se jej nasadit do 10s 🙂

Nevýhody, pokud rekonstrukci sledujete každý den

  • Denně musíte v bytě uklízet, pokud zde chcete bydlet, takže i muž se naučí věci, které dříve neznal, jako např. používat mop 🙂
  • Čím déle úpravy probíhají a čekáte na materiál, který už měl předchozí den být na místě, tím déle budete v depresi z toho, že práce nepokračují v tempu, v jakém to mělo být. Termín dokončení je na konci měsíce, tak uvidíme, zda to stihnou.

Fotogalerie z dneška