Betonujeme a vyrovnáváme podlahu v koupelně

Další díl seriálu o rekonstrukci koupelny je zde, dnes bylo na programu vyrovnávání stávající podlahy – betonování.

Hned na úvod bych rád apeloval na všechny, kdo jste řemeslníkům svěřili důvěru a necháváte je sami v bytě zatímco bydlíte jinde. Když pominu fakt, že je třeba vše zamknout, abyste pak nemuseli řešit případné ztráty, pak druhou věcí je hlavně to, jak kompletní rekonstrukce bude provedena.

Já pracuji z domova a přestože máme nyní bydlet jinde, pouze se v půjčeném bytě každý den osprchujeme a jedeme se vyspat „domů na staveniště“ 🙂

Dnes jsem se stavbyvedoucím řešil pár věcí, které by člověk po telefonu asi nevyřešil, pokud by mu vůbec zavolali.

podlaha v koupelně betonování 1Vedle už tak malé koupelny máme dvě komody, které jsou „zády“ ke koupelně a také přesně sousedí se dveřmi do dětského pokoje. Protože ale  původní jádro mělo tloušťku cca 3-4cm a bylo jakoby více „vevnitř“, nyní při použití Ytongů se prostor koupelny vevnitř nezvýší, ale více bude zasahovat do prostoru a komody by se tam prostě už nevešly a byly by cca 5cm posunuty do dveří. To nepřipadá v úvahu, takže jsem toto mohl vyřešit na místě a vana se prostě posune více do stoupačky. Takže pokud budete řešit něco podobného, jsou to takové detaily, které ale na konci mohou být velký problém.

Druhá věc je podlaha. Takovou prý páni zedníci v koupelně ještě neviděli 😀 Sice měli z pátečního dne, kdy se sem naváželi stavební materiál, několik pytlů pro betonování připravených, ale když to viděli dnes poprvé (v pátek zde nebyli), ještě si museli dojet pro další materiál, aby původní „díra“ byla zarovnána do roviny.

To byl prý také problém, protože na délce necelých 3 metrů byl rozdíl ve výšce 3cm !!!! Takže je zarovnáno, ale bude třeba pode dveřmi použít přechodové lišty, aby tam nebyl velký schod.

Fotek dnes nemám mnoho, tak jen pár na ukázku.  Zítra už se budou stavět zdi, to bude zajímavější.

podlaha v koupelně betonování 2 podlaha v koupelně betonování 3