Odvádí spaliny spolehlivě a efektivně

Každý interiér potřebuje ventilaci a většinou také odvod spalin vznikajících při vytápění. V našich zeměpisných šířkách většinou potřebujete minimálně třetinu roku přitápět, a to jak doma, tak v zaměstnání v kanceláři i ve výrobě.Z každého vytápění vznikají spaliny, které je třeba odvádět, k tomu většinou slouží komín.

Není jednoduché vybrat správný komín, dříve se používaly především zděné komíny, dnešní cihly jsou však poměrně dost náchylné na působení chemických látek. Pokud tedy nehodláte topit pouze plynem, potřebujete nějaké odolnější řešení. Vyzkoušejte nerezové komíny, které se pyšní velmi dobrou odolností a dlouhou životností.

kominy-nerez

Nerezové komíny jsou vyrobeny z vysoce odolné nerezové oceli, která je korozivzdorná, odolná vůči chemickým látkám a samozřejmě také vůči extrémním teplotám. Díky tomu jsou nerezové komíny velmi univerzální, můžete je tedy použít pro odvod spalin z tuhých, kapalných i plynných paliv. Nerezová ocel dodává nerezovým komínům jejich pružnost a dlouhou životnost, která pramení z vysoké odolnosti. Nerezové komíny jsou konstruovány tak, aby je bylo možné napojit na libovolné kouřovody, vyrábí se tedy v mnoha různých průměrech potrubí.

Aby byla zachovaná maximální variabilita, vyrábí se nerezové komíny po částech. Vy si tedy nakoupíte potřebné díly a z nich potom sestavíte výsledný komín. Montáž je velmi jednoduchá, protože díly se snadno sestavují, navíc díky nízké hmotnosti nerezové oceli se s díly dobře manipuluje. Nerezový komín si tak sestaví každý na míru, můžete si postavit nerezový komín v novém domě, můžete snadno nahradit i stávající starší komín nebo jej vybavit alespoň komínovou vložkou a ochránit jej před působením agresivních spalin, aniž byste museli komín bourat. Dopřejte si i vy pohodlný a efektivní odvod spalin.