Nerezový komín – řešení pro každý dům

Komín by měl být i v dnešní době samozřejmostí pro každý dům. Komín je třeba mít vždy, když topíte spalováním paliv. Při spalování totiž vznikají nežádoucí spaliny, které je třeba ze soustavy vytápění odstranit, aby nesnižovaly účinnost spalování.

Přemýšlíte-li o novém systému vytápění tuhými palivy a máte pouze starý keramický komín, je dobré počítat s jeho rekonstrukcí nebo vybudováním nového komínu. Spalováním tuhých paliv se totiž uvolňují spaliny, které mohou v komíně kondenzovat a vytvářet tak agresivní kyselé látky, které negativně působí na stěny komínu. Proto je lepší použít odolný nerezový komín.

Nerezový komín

Můžete si být jistí, že komín s delší životností nenajdete, nerezové komíny se vyrábí z prvotřídní nerezové oceli, která se postará o dostatečnou odolnost komínu vůči vlhkosti, extrémním teplotám i působení chemických látek, zejména spalin. Díky tomu jsou komíny nerez vhodné k použití pro odvádění spalin z běžných domácností i z průmyslových objektů. Mnoho příznivců si nerezové komíny získaly také tím, že nevyžadují žádnou údržbu a navíc vypadají reprezentativně.

V novém domě není s instalací komínu většinou žádný problém, pokud ale rekonstruujete starší dům a vytápění jste dodělávali dodatečně, stává se, že komínové potrubí nevede pouze rovně, ale je třeba se jím vyhnout nějaké překážce. V případě nerezového komínu není žádný problém. Nerezové komíny se vyrábí po jednotlivých dílech, které se ve výsledný komín snadno sestavují. Tyto díly existují v mnoha různých velikostech, tvarech i provedeních, takže je snadné nakoupit díly a sestavit komín na míru podle individuálních potřeb. Nerezové komíny se instalují velmi snadno a rychle. Mezi spotřebiteli jsou stále oblíbenější především díky své odolnosti, pevnosti, nízké hmotnosti a snadné manipulaci, tak neváhejte a zařaďte se mezi spokojené uživatele i vy.