V Praze 4 postaví nejvyšší obytný mrakodrap v Česku

Novostavba má dosáhnout výšky 104 metrů, dokončení se plánuje na rok 2016. Český deník E15 na internetové stránce uvádí, že z mrtvých vstává projekt bytového mrakodrapu Epoque.


Novotavba s 30 nadzemními patry dosáhne 104 metrů. Měla by se začít budovat na podzim 2014 a její předání do užívání se plánuje na konec roku 2016. Architektonický návrh budovy ve tvaru písmene V pochází z ateliéru Radana Hubičku. Bude v ní 144 nových bytů Praha 4 – Pankrác. Více než polovina z nich bude mít více než 100 čtverečních metrů.

Záměr výstavby této výškové budovy provázel soudní spor s občanskými sdruženími. Developerská firma ECM ovládaná Milanem Janků během nich zkrachovala, ale pro Epoque ještě předtím stačila vyhloubit pouze stavební jámu.

Loni koupila projekt firma PSJ Invest realitního podnikatele Martina Jaroše pro společnost Aceur Investment, která je zaregistrována v Lucembursku. Součástí „pozůstalosti“ po ECM je i záměr postavit blízko Epoque stejnojmenný hotel. Měl by se začít stavět v roce 2015.

clanok-12-2013-06

Dalším mrakodrapem má být administrativní budova Parkview. Od ECM jej spolu s již postaveným objektem City Green Court koupil developer Skanska Property. Z komplexu výškových budov, které ECM na Pankráci plánovala, stačila firma uskutečnit pouze City Tower, která byla se svými 109 metry určitý čas nejvyšší novostavbou v Česku.

Letos se na první příčku mezi českými mrakodrapy dostala brněnská novotavba AZ Tower se 111 metry. Epoque tedy na absolutní český rekord ve výši budov mít nebude, ale v kategorii bytových staveb to bude stačit. Nyní ho drží s 94 metry Rezidence Eliška v Praze – Vysočanech.