Poznejte kouzelnou atmosféru u krbu

Vytápění domu potřebujete mít funkční stejně naléhavě jako elektrické vedení nebo vodu. V našich zeměpisných šířkách je třeba začít topit většinou už na podzim a dále pokračovat po celou zimu. Navzdory tomu, že se budují energeticky pasivní a úsporné domy, stejně si potřebujete v zimě zatopit. Vytápění můžete řešit pomocí krbu, plynového kotle nebo elektrického kotle. Existují samozřejmě také další způsoby, ty vás však vyjdou řádově mnohem dráž. Krby jsou ideálním řešením pro každého, kdo chce na vytápění ušetřit.

Krby a kamna vám v interiéru navíc vykouzlí skvělou atmosféru. Poznáte úplně nový pocit klidu a harmonie, který u vás doma navodí živý oheň plápolající v krbové vložce či kamnech. Určitě si jej hned oblíbíte a budete rádi sedávat u ohně a dívat se do plamenů. Krby a kamna jsou konstruovány tak, aby byl oheň uzavřený ve spalovací komoře. Díky tomu nevniká do interiéru žádný kouř, saze ani prach z tuhých paliv. Krbová kamna a krbové vložky jsou vybaveny prosklenými dvířky, kudy se přikládá a zároveň tudy proniká do místnosti teplo, můžete tudy také pozorovat oheň.

levne-krby

Ve větších interiérech nebo u moderních návrhů krbů se používají krbové vložky se dvěma nebo dokonce i třemi prosklenými stěnami, oheň tak dostává trojrozměrný efekt a celý krb potom vypadá zcela jinak. Výsledný vzhled krbu ovlivňuje hlavně krbová obestavba, která tvoří tvář krbu. Krbové obestavby obecně podporují tepelné vlastnosti krbových vložek, mají také schopnost akumulace tepla, které uvolňují do prostoru postupně i v době, kdy už oheň dohasíná. Často jsou obestavby tvořeny přírodními materiály různých barev a struktur, které jsou doplněny minerálními omítkami v libovolných barvách. Vznikají tak skutečná umělecká díla, která skvěle stylově doplní váš interiér a dodají mu šmrnc. Neváhejte a vyberte si i vy krb nebo krbová kamna.

Čtěte: