Plastová vana do malé koupelny je konečně na místě

Konečně jsme se dočkali a po 16 dnech od začátku rekonstrukce panelákové koupelny je nová vana na místě. Sice ještě není komplet obložená, ale už se v ní koupat dá.

Vana do bytového jádra

Vybírali jsme vanu asymetrickou, aby v té pravé části byla širší, protože zde bude zástěna, aby zaprvé necákala voda po celé koupelně a zadruhé abychom se mohli sprchovat vestoje a bylo tam dost místa. Šířka vany v té větší části je 93cm a zástěna bude široká 80cm, takže místa tam bude dost a „sprchový kout“ by to mělo celkem nahradit. Přecejen děti ve vaně rády tráví čas o víkendu (večer) a plavat by moc ve „sprcháči“ nešlo 🙂

Do bytových jader v paneláku by se vešla i rohová vana, ideálně vířivá, ale nám stačí tato.

Poté, co montéři odešli, jsme začali prozkoumávat vanu a také chrom baterii a všiml jsem si jedné věci, která mě opět udivila.

Rekonstrukci koupelny nám dělá firma, která má na vodovodní baterii své logo. Když jsme vybírali, jakou dáme do koupelny k vaně a umyvadlu, říkám že NECHCI tu s tím logem. A co myslíte?

No jasně, je tam a druhá čeká v krabici na namontování k umyvadlu.

Tak koukám do smlouvy a tam je baterie jiná, takže jsem zvědav, zda ta s nápisem je dražší nebo ne. To opravdu už skoro nikdo u práce nepřemýšlí?

Co se ještě dnes udělalo

Kromě instalace vany a její obložení pomocí Ytong „tvárnic“ se ještě přidělávaly dvířka do stoupačky v koupelně a na ně dekor a dlaždičky, takže laik skoro nepozná, že tam vůbec nějaká dvířka jsou.

Také se dodělávaly spáry mezi dlaždičkami a ještě se budou v pondělí dodělávat spáry silikonem, obklad vany a na wc podlaha. Nevím, zda se to stihne v pondělí, nebo až v úterý, ale ještě nám chybí vymalovat strop wc a koupelny, přidělat světla, „galerku“ se zrcadlem nad umyvadlo, zástěnu k vaně, umyvadlo + baterii a to by snad mělo být vše.