Rozvod vody v koupelně aneb rekonstrukce pokračuje – den 2 a 3

Den druhý – mistři přivážejí plastové trubky, oblouky, redukce, ventily, T-kusy a konopí na nové rozvody vody v koupelně.

Při vypouštění bojleru zjistí, že není pravidelně čištěný a za 14 let (přiznal jsem stáří 10 let) se trochu ucpal, tlak vody 2,2 baru vytlačil kal.

Bojler

Dále zjistili, že rozvody vody a kanalizace z roku 1975 a doplněné při rekonstrukci kuchyně v roce 2003 jsou zanesené.

11 původní kanalizace

Musí se změnit a všechny kovové trubky vyměnit za plastové, i kanalizace na wc a v koupelně bude úplně nová.

Původní železné trubky

Vybouraná zeď v koupelně

Dnes jsme vybrali skleněné dveře v chromu, přivezou je za dva dny do firmy, cena bude o 10 % nižší, než je v katalogu a doprava je zdarma. Překvapuje mě, že nechtějí zálohu, jen příjmení a telefon. Pokračujeme do prodejny, která prý jako jediná nabízí do sprchy protiskluzové dlaždice a ejhle, prodává zde bývalá žačka manželky.

Den třetí – nějaké fitinky silní mistři demontují, někdy je nutno trubky řezat úhlovou bruskou – rozbrušovačkou neboli karboflexkou. Již třetí den jsme bez vody, ještě že máme v prvním patře záchod a malé umývadlo na hygienu.

Mini koupelna

V poledne nejde voda ani z kohoutku na hlavním přívodu a mistři provizorně zaslepí otevřenou plastovou trubku, napustíme si vodu na špekáčky a na kávu pro všechny.

13 hlavní přívod vody

Bolí mě nohy, tři dny běhám za mistry z přízemí do sklepa zavřít hlavní uzávěr vody a zpět.

Odpoledne jdeme objednávat z katalogu vodovodní baterie do sprchy i k umyvadlu, sedátko, rohovou poličku a madlo do sprchy,  umyvadlo se skříňkou. Prodavačka také nechce zálohu a také nám dává slevu, je to bývalá studentka a ráda vzpomíná na manželku, jako paní učitelku.

Bourací nástroje

12 zbytky kanalizace

Zbytky kanalizace

Bourací nástroje

Už jste četli?

Rekonstrukce dědovy koupelny v rodinném domě začíná