Nová řada vysokoteplotních tepelných čerpadel pro naše bydlení

Zlatá medaile IBF 2013 v kategorii úspory energií byla udělena exponátu společnosti SINCLAIR CORPORATION ltd. Tepelné čerpadlo s označením SHP-140ERC si zaslouží zvýšenou pozornost všech těch, kteří o podobném produktu uvažují.

Toto vysokoteplotní tepelné čerpadlo dosahuje bez diskuze špičkových technických parametrů. Jedná se o vysokoteplotní tepelné čerpadlo vzduch-voda s maximální výstupní vodou +65 °C až do –10 °C a +55 °C až do –20 °C venkovní teploty. Samotné čerpadlo je osazeno kompresorem Copeland se vstřikem nasycených par. Má optimalizovaný horizontální výparník. Hlavní předností tohoto vysokoteplotního tepelného čerpadla je unikátní řídicí systém SMART SINCLAIR s ovládáním elektronických expanzních ventilů výparníku a EVI ekonomizéru. Vyznačuje se vynikajícími výsledky účinnosti zejména při záporných venkovních teplotách.

shp-140erc

Čerpadlo má optimalizovanou konstrukci, kompaktní design a navýsost intuitivní ovládání v českém jazyce. Je ho možno řídit i vzdáleně pomocí smartphonu nebo tabletu. Pokud máme tepelné čerpadlo například na chatě a máme ji na desítky kilometrů vzdálenou, není problém před odjezdem na chatu zapnout čerpadlo a přijet tak do vyhřátých prostor. Do jisté míry, jak říkají prodejci, jedná se o luxusní bydlení za dostupnou cenu.

Tepelné čerpadlo nabité technologiemi

Tepelná čerpadla SINCLAIR S-THERM+ dosahují v testech dle standardů EHPA a EN 14511 vynikajících výsledků energetické účinnosti. Produkty řady S-THERM+ mají garantovaný výstup vody 65°C i při venkovní teplotě -10°C. Řídicí jednotka zajišťuje hladký průběh regulačního procesu bez sebemenších výkyvů, kterými často trpí jiné typy řídicích jednotek. Použitím technologie EVI (Enhanced Vapor Injection – vstřikování par) od již zmíněného COPELANDu, ve spolupráci s řídícím systémem SMART SINCLAIR, dosahuje tepelné čerpadlo SHP-140ERC vynikajících parametrů zejména při nízkých venkovních teplotách.

Komplexní systém zajišťující efektivní hospodaření s tepelnou energií

Vysokoteplotní tepelné čerpadlo řady SINCLAIR S-THERM+ včetně jeho řídicí jednotky je navrženo jako komplexní systém efektivního nakládání s tepelnou energií. Přináší svým uživatelům vyvážený a efektivní provoz domu včetně možnosti začlenění solárních článků jako doplňkového zdroje tepelné energie s možností např. vyhřívání bazénu.