Rekonstrukce koupelny v rodinném domě – den 4, 5, 6

Den čtvrtý a pátý – je téměř dokončen rozvod vody a kanalizace, řeší se netěsnosti spojů kovových ventilů s plasty, prý mlží a do rána to zmizí !? Nezmizelo v neděli, ale až v pondělí a stálo mě to těžké sny v noci sobotní i nedělní !

Demontované kovové potrubí pokládám na chodník a věřím, že zmizí stejně jako vana.

Železo do sběru

Ještě před rokem by to byla otázka pár hodin, ale po zrušení nedaleké sběrny čekám marně a po několika dnech přesouvám železo na zahradu. V pátek jdu zaplatit dveře a domluvit dopravu na pondělí, ve skladu vidím krabici 200x70x10 cm, odpoledne si přivážíme doplňky do koupelny, zbytek bude v úterý.

Ptám se prodavačky, co dělá, když si někdo objedná a nevyzvedne zboží ? Takové zboží by musela prodat někomu jinému, proto si u větších zakázek nad 30.000 Kč bere zálohu.

Den šestý – po dvou těžkých nocích se rozhoduji nedovolit mistrům odpojit radiátor od ústředního topení a ponechat za ním původní dlaždičky jako nostalgickou vzpomínku na historii.

Díra po radiátoru

Oni jedou podle svého a pokus odmítají, Šéfmistr slibuje elektrické rozvody, nové zástrčky, vyčistit bojler (v duchu si říkám – konečně !, slibuje to od úterního odpojení) a zednické práce.

Rozvod vody a odpadu

Vypuštění vody z ústředního topení přináší problém s otevřením vypouštěcího kohoutu.

Kal z bojleru

Naopak při napouštění se projevuje zvýšení tlaku v přívodním potrubí vysokou rychlostí napouštění. Postupně zavírám tři odvzdušňovací ventily a běžím zavřít na zahradu kohout. Bylo to o „fous“, expanzní nádoba je téměř plná, po úplném odvzdušnění systému ale musím ještě několik litrů vody dolít. Pro vypouštění vody použili mistři starou hadici, pro napouštění nechtěli použít novou, připojenou ke kohoutku na zahradě a s překvapením zjistili, že na druhý kohoutek do zahrady nejde ta stará hadice nasadit lehce, a proto ji dlouze nahřívali nad svíčkou, aby změkla a dala se nasadit. Došlo i na boiler, ohřívací těleso je pěkně zanesené.

Zanesené potrubí

Dopoledne přivezl kurýr krabici s dveřmi, vynesl ji na chodník a silnější z mistrů přinesl do domu, 6 mm silné sklo má nějakou váhu.

Dveře od sprchy

Na konci dne jsem mistrům vyplatil zálohu za práci, polovinu z celkem plánované částky.

Rekonstrukce pokračuje.

Nová kanalizace 1

Nová kanalizace 2

Čištění

Ohřívač