Jaký detektor kouře (požární hlásič) do bytu vybrat

Detektor kouře jsem do bytu plánoval koupit již delší dobu a konečně jsem vybral. Tento kouřový hlásič  požáru umí přesně to, co od něj požadujete a za ty peníze to je rozhodně investice, která se vyplatí.

Autonomní hlásič kouře LM-102D

 

Požární hlásič (čidlo) patří mezi ty levnější detektory (hlásiče) kouře, ale co má umět, umí a to je podstatné. Rozhodně slouží ale jako prevence, protože asi nikdo by ho nechtěl v ostrém provozu použít – slyšet. Přes den si v bytě asi všimnete toho, pokud bude někde hořet, pak to bude i cítit, ale tento kouřový detektor se hodí hlavně v noci, když člověk spí a než by si po probuzení všimnul, že hoří, mohly by být pozdě.

Kouřové čidlo vás upozorní opravdu silným zvukem, že hoří, ale ještě než váš bych zachvátí plameny, detektor začně „houkat“, takže pokud zareagujete včas, je možné, že pokud nebude hořet přímo ve vašem bytě, asi se bude moci situace zachránit. Ale to bych předbíhal, určitě nikomu nepřeju, aby senzor kouře musel využít.

Funkce

LM-102D po detekci kouře, který vznikl doutnáním papíru, textilu nebo dřeva, aktivuje optickou a akustickou signalizaci, upozorňující na vznikající nebezpečí.

Po vložení baterie LED dioda bliká každých 43 sekund.

Test hlásiče provedete stisknutím tlačítka TEST. Sami uslyšíte, že ten zvuk musí probudit i mrtvého 🙂

Obsah balení

  • Autonomní hlásič kouře LM-102D
  • 9v baterie
  • Plastový kryt pro montáž na strom a také šroubky s hmoždinkami
  • Manuál v češtině

Autonomní hlásič kouře 4

Autonomní hlásič kouře

Autonomní hlásič kouře 5

Manuál je opravdu podrobný, najdete tam odpovědi na všechny otázky, které vás zajímají.

Autonomní hlásič kouře 2

Autonomní hlásič kouře 3

Kam umístit detektor kouře – hlásič požáru

Ideální umístění je uprostřed stropu, ale se snadným přístupem k otestování či výměně baterie (není asi problém si vzít židli, pokud tam nedosáhnete).

Neměl by být umístěn 3 metry od koupelny a také poblíž kuchyně a sporáku, aby se vám ten poplach zbytečně samovolně nespouštěl.

 

Doporučujeme další recenze: