Rekonstrukce dědovy koupelny v rodinném domě začíná

Den nultý – rozhodnutí vyměnit v koupelně rodinného domku vanu za sprchový kout vyplynulo z našeho přibývajícího věku. Sice i po sedmdesátce zvedneme obě nohy do výšky vany – 62 cm, ale nemusí to být pořád.

Dědova koupelna – den 1

K rozhodnutí přispěla i nabídka našeho „dvorního opraváře“, že by si s parťákem udělal dva týdny času, menší i větší stavební práce u nás dělá prakticky každý rok. Cena i termín nám vyhovovaly. Jediným problémem bylo, že odmítal sprchový kout čtvrtkruhový a nutil si sprchové dveře široké 110 cm a stavbu příčky. Argumentem bylo, že při předělání koupelny jedna paní rozbila ve čtvrtkruhu sklo dveří a pro nové se muselo jet až na Moravu. Nechali jsme se přemluvit a vybíráme dveře 90 cm, nafotili jsme si naši starou koupelnu.

Koupelna s vanou

Koupelna v rodinném domě

Návštěvu OBI střídáme s návštěvami prodejen koupelen, poznáváme různé specializované prodavače a nejvíce spokojeni jsme s prodavači v OBI.

Den první –  mistr si přinesl vlastní skleničku s trochou rozpustné kávy, krabici s trochou polotučného mléka a pytlík s trochou cukru. Po vypití kávy zahájili dva mistři bourání dlaždiček a podezdívky vany 165×65 cm, byla z roku 1975 a z litiny, vážila snad 120 kg.

Rekonstrukce koupelny v domě

Dlaždičky na památku

První den rekontrukce koupelny končí

Nářadí - rekonstrukce koupelny

Stála na čtyřech nožičkách, které jistily ploché závlačky, kdyby tam byly šrouby, byl by problém po 44 letech je vyšroubovat.

Nožičky od vany

Po sundání nožiček klesla výška vany pod 60 cm a prošla koupelnovými dveřmi. Hoši zvládli vytočení do chodby i za druhými úzkými dveřmi a dvoje schody. Protože ji nechtěli sami odvézt do sběrny, postavili ji před dům.

Vana na chodníku

Manželce jsem tipoval, že do tří dnů zmizí. Stalo se již druhý den před polednem, zda odjela na dvoukoláku do sběrny a někdo si vydělal 500 Kč, nebo na korbě auta do zahrádky jako jezírko, možná někdy zjistíme. Šel jsem se podívat do jedné sběrny a paní povídala, že takové vany k ní přijíždějí rozbité, protože dva chlapi 60 kg zvednou. Na chodníčku před domem vyrostla hromada stavebního odpadu.    

Stavební suť

Další díly: