Výběr aku vrtačky

Aku vrtačka je nezbytným vybavením jak v běžné kutilské dílně, tak samozřejmě i u řemeslníků. Pokud používáte aku vrtačku jen svátečně, nejsou pro vás parametry tak důležité, ale pokud ji potřebujete každý den ke svojí práci, správný výběr vaši práci výrazně zefektivní a zajisté vám půjde lépe od ruky.

Aku vrtačka je vhodná na šroubování i vrtání a jak už její název napovídá, hlavní výhodou je přítomnost akumulátoru, díky kterému nejste závislí na elektrické síti a aku vrtačku můžete používat kdekoliv.

Na jaké parametry se zaměřit?

Začněme akumulátorem, protože ten je podstatný. Na trhu nalezete především 3 základní typy akumulátorů – NiMh, NiCd a Li-ion. Pokud je vaším cílem maximální výdrž akumulátoru, zvolte třetí možnost, tedy Li-ion akumulátory. Ty mají největší kapacitu i výkon. Jestliže potřebujete s aku vrtačkou pracovat neustále, zvažte pořízení dvou akumulátorů, abyste nemuseli přerušit práci pokaždé, když se jeden vybije.

Co se týče napětí, platí zde, že čím větší napětí, tím větší výkon aku vrtačky. Zatímco pro kutily většinou postačí napětí 12V, pro profesionály je vhodnější 18V, lze však na trhu zakoupit třeba i 36V aku vrtačky. Co se týče samotné kapacity, pro pravidelnou práci vybírejte pouze akumulátory s kapacitou 2,0-3,0 Ah, menší kapacita se hodí spíše pro kutily.

Co se týče motoru vrtačky, pro profesionály jsou nejvhodnější aku vrtačky s bezuhlíkovým motorem. Disponuje stálými magnety na rotoru a napájenými magnety na statoru, chod motoru tedy řídí elektronika. Takový motor má menší tepelné ztráty a nižší spotřebu energie.

S výběrem aku vrtačky rádi pomůžeme. Navštivte nás na Ynaradi.cz

Aku vrtačka

Parametrů pro výběr existuje mnoho, je vhodné se však zaměřit na takové, které nejlépe zjednoduší vaší práci. Pokud potřebujete často vrtat do zdi, měla by mít vaše aku vrtačka funkci příklepu. Moderní aku vrtačky dnes také disponují LED světlem, často mají držáky na bity a ergonomický tvar, aby se pohodlně držely při delší práci. Pokud si nejste výběrem jistí, neváhejte se podívat na recenze a pokud vybíráte v kamenném obchodě, i prodavač dokáže často odborně poradit s výběrem správného modelu.