Nábytek už nekupuji v Ikea, ale online na MT-Nábytek

Proč jsem se rozhodl přestat nakupovat v tomto švédském obchodním domě, kam lidé více než pro nábytek jezdí na levné obědy a zákusek.

Vyslechněte si celý příběh

Již pár měsíců vybírám kvalitní počítačový stůl a také šatní skříň. U nás ve městě a jeho okolí sice je několik prodejen nábytku, Sconto, Mobelix a Asko nábytek, ale ty výrobky, které bych rád koupil, zde v požadované barvě a rozměrech nemají.

Tak jsem zavítal na web Ikea.cz a tam našel jak stůl, tak i skříň do ložnice, která se i manželce zamlouvala. Tyto produkty jsem našel i v papírovém katalogu, takže jsem si říkal, že nebude problém vyrazit do Prahy a tam stůl i skříň koupit.

Jedno říjnové dopoledne jsme tedy vyrazili navštívit hlavní město.

Zaparkoval jsem klasicky v podzemních garážích, kde zaprvé neprší a zadruhé nezakoupené zboží lépe nakládá.

Přijeli jsme dopoledne, kolem 10 hodiny, na oběd tedy bylo brzy, tož jsme vyrazili najít to, pro co jsme přijeli.

Jaký ale byl problém, když v sekci pc stolů jsem ani já ani manželka tento stůl nenašli, ačkoliv jej měli zde vždy vystavený. Tak po pár minutách hledání a přeměřování šířky a hloubky jsem se zeptal prodavačky a ona říká, že jej nemají skladem na Černém mostě ani na Zličíně a že se již nebude vyrábět. Nový model prý bude až příští rok.

Takže jsem byl celkem zklamán, ale přijeli jsme i pro skříň, tak jsme šli do této sekce v Ikea prodejně.

Zde jsme se také porozhlédli a říkám si, že není možné, když tam nedávno skříň byla, tak sice v rozměrech jich zde pár podobných bylo, ale ta naše prostě ne. Už jsem neměl chuť zjišťovat, zda ji mají jinde, když jsem nesehnal ani ten stůl, tak jsme se alespoň najedli a jeli domů s prázdným autem.

Doma mi to nedalo a sednul jsem k internetu a hledal dál, kde by se alespoň ten stůl dal sehnat. A „vyskočil“ na mě banner firmy MT-Nábytek.cz, kterou jsem doposud neznal, i když reklamu mají všude – na webu, v televizi i radiu.

Tak jsem začal stránky prozkoumávat a jaké bylo mé nadšení, když jsem tam podobný počítačový stůl našel.

Takže jej asi brzy objednám, po tom zklamání v Ikea. S šatní skříní to je zatím horší, ale snad ji seženeme.