Dlažba a obklady jsou na místě

Den šestnáctý až osmnáctý – víkend využila manželka k vymalování kuchyně a složený jídelní stůl se židlemi jsme přenesli do chodby, je zvláštní, že mistři u něj tráví méně času, než když byl v kuchyni u lavice.

Stůl na chodbě

Hlavní mistr již nemá práci pro sebe a navíc musí najít další zakázku pro sebe i kolegu. Uvažuje, zda kompletně zrekonstruovat několik bytů, ale investorovi ještě chybí některé potřebné podklady. Druhý mistr zabetonoval sprchový kanálek, obkládá a pokládá dlažbu v koupelně i na WC, obkladačky i dlaždice řeže na řezačce, složitější tvary tvoří bruskou.

Beton ve sprše

Úklid po rekonstrukci koupelny

Broušení

Dlažba na wc

Řezání

Před pokládáním speciálních neklouzavých dlaždic ve sprchovém koutu mi s vodováhou ukazuje, že sklon je 10 mm ke kanálku, voda prý teče i při 5 mm. Při pokládání dlaždic v koupelně se ptá, zda chceme mít bezbariérový vstup do sprchy, chceme a dlažba stoupne o 20 mm, po práci má relativně uklizeno. Obklady se blíží ke konci, podlaha je hotova a čtyři dny musí schnout, protože leží na 20 mm lepidla. Do OBI jedeme koupit druhý práh, aby nám případná „potopa“ nevytékala z koupelny, asi o něj budeme zakopávat !?

Rekontrukce koupelny je skoro hotova

Při kontrole skleněných dveří objeví mistr dírku v chromovém rámu, navštívím dodavatele a mám povoleno dveře nasadit, zjistit, zda dírka nemá nějakou funkci a poslat fotodokumentaci k reklamaci, kterou by oni poslali výrobci. Obdobná dírka se závitem je i v druhém rámu a plní funkci při nasazování dveří, to zjistíme další týden.

Dírka

Související: