Nevíte si rady s vyčištěním koberce?

Koberce jsou i v dnešní době jedním z nejoblíbenějších druhů podlahových krytin. To i přes širokou nabídku ostatních druhů podlahových krytin, kterých je stále více. Jejich přirozená elegance, příjemný pocit při došlápnutí a velká nabídka motivů a typů jsou hlavními přednostmi. Bohužel se ale jedná o druh podlahy, který se také snadno zašpiní, vlákna koberce se ušlapou a už během krátké doby mohou působit zašpiněným a omšelým dojmem. A to i v případě, že se jejich vysávání a čištění pravidelně věnujete.

Jak na to?

Pokud i koberec v interiéru vaší domácnosti působí omšelým dojmem, je zašpiněný a ušlapaný, máte 3 možnosti, jak to vyřešit. První možností je nákup a položení nového koberce. To je ovšem dost finančně drahá záležitost a také pokládka koberce je složitou činností. Další možností je vyčištění koberce vlastními silami, tedy za pomoci různých přípravků, které koupíte na vyčištění v drogeriích. Tyto přípravky jsou ale v drtivé většině případů určeny pro čištění určitých míst na koberci, nikoliv pro plošné čištění. Třetí možností, jak si poradit se zašpiněnými koberci, je provést strojové čištění koberců.

nemoinfo.cz_uklid-plecity_cz_01

Kontaktujte profesionály se zkušenostmi v oboru

Běžné domácí vysavače si dokáží poradit s běžným znečištěním koberců a odstraní drobné nečistoty a zašpinění. Nedostanou ze struktury koberce ovšem vše. Prach se neustále usazuje hlouběji do vláken a koberce tak působí stále více vybledlým dojmem. Je třeba využít profesionální stroje k čištění koberců. V této oblasti se rozhodě vyplatí kontaktovat profesionální firmu na úklid domácností, která bude mít dostatečné zkušenosti s čištěním a také bude disponovat dostatečně kvalitní technikou. Každý koberec je totiž jiný a má na čištění odlišné nároky. Podle druhu koberce je zapotřebí vybrat nejvhodnější technologii čištění. A k tomu jsou zapotřebí zmíněné zkušenosti v dané oblasti. Pokud vás zajímá, jaké existují druhy koberců, podívejte se ZDE.

nemoinfo.cz_uklid-plecity_cz_02

Specialisté zvládnou mnohem více činností

Pokud mají specializované úklidové firmy dostatečně kvalitní stroje na čištění koberců, mohou nabídnout mnohem více služeb, než je jen samotné vyčištění koberců a vrácení jejich elegance. Mohou se postarat také o vyčištění čalounění vašich sedacích souprav, křesel nebo židlí. Takové služby na našem trhu nabízí například firma Úklidové služby David Plecitý.

Související:

Jak odstranit vosk z koberce