Jak opravit pojezd u sekačky

Oprava pojezdu u sekačky se může lišit v závislosti na typu sekačky. Následující návod by měl fungovat pro většinu sekaček s pohonem zadních kol.

Jak opravit pojezd u sekačky

Sekačka na trávu

  1. Zkontrolujte, zda jsou kolečka pojezdu připojena správně a jsou na svých místech. Pokud se kolečka odpojila, musíte je správně namontovat zpět.
  2. Pokud jsou kolečka pojezdu v pořádku, ale kola se neotáčí, může být problém v převodovce pojezdu. V tomto případě budete muset demontovat zadní kolo a převodovku, aby bylo možné vyměnit poškozené díly.
  3. Pokud je problém s pneumatikou, můžete ji buď opravit, nebo vyměnit celou pneumatiku. Pokud máte rádi DIY projekty, můžete se pokusit opravit propíchnutou pneumatiku pomocí náplně na opravu pneumatik. Pokud se jedná o větší poškození, může být nutné pneumatiku vyměnit.
  4. Další možností může být výměna pojezdových pásů, pokud jsou pojezdové pásy poškozeny nebo opotřebované. Většina výrobců nabízí náhradní pojezdové pásy pro jejich sekačky.
  5. Pokud je problém s motorem nebo jinou částí sekačky, která ovlivňuje pojezd, je možné se obrátit na autorizovaného prodejce nebo opraváře. Mohou vám pomoci s opravou nebo výměnou poškozených dílů.

Je důležité mít na paměti, že oprava pojezdu u sekačky může být náročnější a vyžadovat specifické nástroje. Pokud nejste zkušeným opravářem, může být lepší se obrátit na odborníka.