Nové rozvody elektřiny v koupelně jsou potřeba

Den třináctý až patnáctý – začalo obkládání WC a současně sprchového koutu, oba boky vyrostly do požadované výšky.

Při zapojování kabelů do svorkovnice je nejdůležitějším nástrojem zkoušečka, nejen pračka ale i světlo na stropě má samostatný přívod.

Zkoušečka

V praxi se ukázalo, že při celodenní svícení nevydržela část vedení z hliníku. Před koupelnu je přesunut vypínač a zástrčka, které byly v prostoru budoucího sprchového koutu. Zjednoduší se tím vedení prodlužováku na zahradu k sekačce trávy, kabel místo oknem koupelny povede verandou.

Vypínač a zástrčka

Protože malá krabice na WC nestačí pojmout všechny kabely, nahrazuje ji velká krabice se svorkovnicí a mistr chvílemi ztrácí přehled, kam který drát vede.

Nová krabice

Hodinu stojím u pojistek a vypínám a zapínám elektrický proud ke světlu a k zásuvce.

Pojistky

Obkládání koupelny i WC je téměř u konce, ale ještě chybí řada malých kousků.

Dlaždičky - levý bok

Nevěřím slibu, že do konce příštího týdne bude hotovo.

Dlaždičky - pravý bok

Přidám ještě jednu zkušenost s mistry, své nářadí si často založí a místo hledání si půjčují naše, tu šroubovák, tu hasák, tu baterku apod. Ruce mají obvykle špinavé a i to moje nářadí pohodí, takže ho hledám a většinou nalézám, jeden ze šroubováků jsem nalezl po týdnu, baterku na kličku zatím ne. Kromě nefungující koupelny nám přestal topit plynový kotel a vypadl internet, dostali jsme se mimo civilizaci, ale mám čas nerušeně psát deníček.

Nové rozvody elektriky

Krabice v koupelně