Jak seřídit plastové balkonové dveře

Pokud potřebujete seřídit plastové dveře od balkonu, není nutné volat firmu a platit za drahé služby. Bude vám stačit imbus klíč, třeba právě ten, který s sebou vozíte na cyklovýlety.

I když ne všechny dveře jsou stejné, co jsem zjišťoval, princip je + – stejný. Stačí najít ten šroub, kterým nastavíte polohu dveří tak, aby nedřely. Nám v bytě dělali plastová okna včetně dveří někdy před 10 lety a od té doby na ně nikdo nesáhnul, tedy kromě občasného promazání, aby nevrzaly. Poslední měsíc ale doléhaly opravdu špatně, dřely o tuto část.

Jak seřídit plastové balkonové dveře 3

Vždy bylo nutné je nadzvednout, když jsme šli na balkon, což je třeba 20x denně. Takže jsem začal hledat příčinu a zjistil jsem, že se trochu „posunuly ke klice“ a to byl celý problém.

TIP: Instalace nalepovací sítě do oken proti hmyzu

Nakonec bylo řešení jednoduché. Zjistil jsem, kterým šroubem je zase vrátím do „původní polohy“, aby nebyly nakřivo, ale rovně a stačilo párkrát otočit imbus klíčem a zase fungují jako před lety.

Jak seřídit plastové balkonové dveře

TIP: Jak odstranit vosk z koberce

Jak seřídit plastové balkonové dveře 2

Vidíte, není to nic složitého a nyní už také budete vědět, jak mám seřídit plastové dveře – třeba i na zimu, ta se pomalu, ale jistě blíží.

Doporučujeme: