Zasklívání lodžií

Mít zasklený balkón oceníte hlavně v nastávajících zimních měsících.

Výhod je více, jako např. to, že Vám přibyde v podstatě místnost navíc, i když spíše na uskladnění věcí, některých potravin, ale třeba i cyklisté ocení fakt, že si na balkoně mohou nechat své kolo a nebude jim na něj pršet jako v případě klasické „otevřené“ lodžie.

Další výhodu jako nekuřák oceňuji v tom, že pokud soused pode mnou má „kouřovou pauzu“ a vše jde do balkonu nad ním, stačí zavřít pár prosklených oken a je po kouři.

Technologie zasklívání balkonů

Technologií zasklívání je několik, jako designově nejvíce povedená se mi jeví ta bez „rámů“ pouze s několika skleněnými deskami vedle sebe, které jsou zasazeny do pojezdů a tak např. v létě kdy je hezky toto můžete bez problémů složit vedle sebe na jednu stranu balkonu a máte jej v podstatě stejný jako sousedé bez zasklení. Při úplném zavření balkonu je jedna část použita jako větrací, samozřejmě tyto desky lze také libovolně posouvat a nechat si mezi nimi třeba 10cm mezeru aby se balkon nemlžil.

Sklo je bezpečnostní a tak se není třeba bát že by se rozbilo.

A protože většina balkónů mý spodní část také s průhledného skla nebo tam má jen pár železných „tyček“, doporučuji i toto si nechat zakrýt bílým plastem jak vidíte na obrázku, pak nově zasklený balkon opravdu vypadá mnohem lépe jak zvenčí tak i zevnitř.

Dobré je i nechat si dodělat žaluzie, máte-li obývák sousedící s balkonem na jižní straně a svítí Vám v létě půl dne slunce do bytu, je to příjemné, ale pokud je venku 30C tak díky další skleněné ploše teplota ještě naroste, v případě použití žaluzií je toto eliminováno a v obývacím pokoji je příjemněji a na televizi je také lépe vidět.

Dle velikosti balkonu se cena pohybuje mezi 20-30 tisíci korunami a za žaluzie zaplatíte přibližně 3000 korun.

Čtěte zda do bytu vybrat raději vanu nebo sprchový kout?

material na zakryti balkonu sklo pro zaskleni balkonu

Sklo si můžete nechat vyměnit i u Vašeho auta, u firmy Autosklo Střípek dostanete i dálniční známku zdarma.