Zasklívání lodžií

Mít zasklený balkón oceníte hlavně v nastávajících zimních měsících.

Výhod je více, jako např. to, že Vám přibyde v podstatě místnost navíc, i když spíše na uskladnění věcí, některých potravin, ale třeba i cyklisté ocení fakt, že si na balkoně mohou nechat své kolo a nebude jim na něj pršet jako v případě klasické „otevřené“ lodžie.

Další výhodu jako nekuřák oceňuji v tom, že pokud soused pode mnou má „kouřovou pauzu“ a vše jde do balkonu nad ním, stačí zavřít pár prosklených oken a je po kouři.

Technologie zasklívání balkonů

Zasklený balkon

Technologií zasklívání je několik, jako designově nejvíce povedená se mi jeví ta bez „rámů“ pouze s několika skleněnými deskami vedle sebe, které jsou zasazeny do pojezdů a tak např. v létě kdy je hezky toto můžete bez problémů složit vedle sebe na jednu stranu balkonu a máte jej v podstatě stejný jako sousedé bez zasklení. Při úplném zavření balkonu je jedna část použita jako větrací, samozřejmě tyto desky lze také libovolně posouvat a nechat si mezi nimi třeba 10cm mezeru aby se balkon nemlžil.

Sklo je bezpečnostní a tak se není třeba bát že by se rozbilo.

A protože většina balkónů mý spodní část také s průhledného skla nebo tam má jen pár železných „tyček“, doporučuji i toto si nechat zakrýt bílým plastem jak vidíte na obrázku, pak nově zasklený balkon opravdu vypadá mnohem lépe jak zvenčí tak i zevnitř.

Dobré je i nechat si dodělat žaluzie, máte-li obývák sousedící s balkonem na jižní straně a svítí Vám v létě půl dne slunce do bytu, je to příjemné, ale pokud je venku 30C tak díky další skleněné ploše teplota ještě naroste, v případě použití žaluzií je toto eliminováno a v obývacím pokoji je příjemněji a na televizi je také lépe vidět.

Dle velikosti balkonu se cena pohybuje mezi 20-30 tisíci korunami a za žaluzie zaplatíte přibližně 3000 korun.

Čtěte zda do bytu vybrat raději vanu nebo sprchový kout?

material na zakryti balkonu sklo pro zaskleni balkonu

Určitě následně budete na balkon chodit častěji než dřív. Po letech tedy bude nutné seřídit balkové dveře, aby nikde nedrhly.