Jak rychle odmrazit mrazák

Jak odmrazit mrazák jednoduše a rychle i v zimě díky tomuto návodu, kdy vám to zabere jen několik hodin.

Jak odmrazit lednici s mrazákem

Logicky v létě je tato činnost rychlejší, ideálně když jsou velké vedra, ale pokud vám lednička začne stávkovat, jako se to stalo doma nám, pak je nutné ji co nejrychleji odmrazit. 

Co se stalo

Máme už 12 let bezproblémovou lednici Haier HRF-370.

 

Sice před cca 3 lety bylo nutné vyměnit kompresor za bratru 5 tisíc, ale od té doby šlape spokojeně dál 🙂 Před Vánoci nám ale začala celkem dost zlobit, pípala nepravidelně po celý den a teplota na displeji skákala třeba i o 10 stupňů nahoru i dolů a je sakra rozdíl, zda máte v lednici 5 nebo 15C a v mrazáku to samé ale minus.

Po prostudování manuálu jsem zjistil, že čidlo teploty má tato lednice v mrazáku za šuplíkem a po kontrole tam bylo okolo opravdu HODNĚ ledu. Takže jsme se pustili do akce.

Jak nejrychleji odmrazit mrazák (ledničku)

Asi každého napadne, že stačí mrazák vypnout ze sítě a pak pár hodin nebo dokonce půl dne počkat, až „led opadá“. No, to je taky možnost, ale v návodu vám ukážu, jak to jde co nejrychleji.

Co budete potřebovat

  • Velké hrnce (ty na vaření, ale ne moc vysoké)
  • Několik hadrů na podlahu
  • Rychlovarnou konvici nebo sporák na ohřev vody

Postup jak odmrazit mrazák

Ledničku (mrazničku) vypněte z elektrické sítě. Z mrazáku vyndejte všechny potraviny – v zimě není problém je nechat pár hodin na balkóně, i když ho máte zasklený.

Jak odmrazit mrazák 5

Takto vypadá namrazená lednice, docela dost „sněhu“ 🙂

Jak odmrazit mrazák 2

Připravte si hadr, ten dejte pod lednici a pokud máte podobnou „tyčku“. kterou může voda odtékat, tuto vysuňte a pod ní dejte misku či hrnec.

Jak odmrazit mrazák 4

Ohřejte vodu v rychlovarné konvici nebo v hrnci na sporáku a hrnec s horkou vložte doprostřed mrazáku a nechte působit.

Jak odmrazit mrazák 3

Pokud chcete akci urychlit, můžete dát do každého „patra“ jeden.

Jak odmrazit mrazák

Nejdéle se odmrazovaly ty rohy vzadu, ale i tam můžete ten hrnec poté posunout. Když se ta horká voda ochladí, nalejte tam zase novou, ať to máte rychleji hotové.

Kusy ledu padaly celkem velké.

Jak odmrazit mrazák 6

Začali jsme v sobotu ráno v 7 hodin a v 10 už bylo hotovo.

Jak odmrazit mrazák 7

Aby se podobná situace neopakovala, asi by bylo dobré správně odmrazit lednici alespoň 2x ročně. Tento foto postup se netýká jen značky Haier, ale dá se použít i na jiné oblíbené lednice – Electrolux, Whirlpool, Indesit, Samsung a další.

Celkem rozdíl, co říkáte…

Jak odmrazit mrazák 8

Další návody: