Nákup materiálu a zednické práce. Rekonstrukce koupelny jede naplno

Den sedmý a osmý – dnes poprvé nejeli mistři nakupovat materiál, v OBI u jedné pokladní vždy tipovali, kolik bude celková částka a obvykle tipovali méně, již nakoupili za 8.438 Kč. K tomu přidávali zkušenost, že vše se zdražuje, ale kvalita klesá a nedá se s tím pracovat.

Sám si pamatuji také jednu věc, že v roce 1975 se cement dodával v 50 kg pytlích, vápno ve 40 kg pytlích a doma se z toho s pískem a vodou míchala malta. Do kufru auta Škoda 105 L jsem sám naložil čtyři pytle cementu = 200 kg a ze stavebnin je vezl domů na stavbu, dnes po čtyřech operacích kýly na to mohu jen nostalgicky vzpomínat. Mistři včera přivezli multibat plus v 25 kg pytlích, a začali zazdívat otvory s vodovodním potrubím, v koupelně zmizel menší výklenek.

Zazdívání rozvodů vody

Zazděný výklenek v koupelně

Písek berou na zahradě u garáže, ležel tam dlouhá léta, hrávali si tam děti i vnoučata. 

Písek u garáže

Manželka maluje výklenek u bojleru, aby mohla vrátit na původní místo sedmipatrovou kovovou polici a věci, které zabírají místo v pokoji. Při přesunu vypínače z koupelny před dveře koupelny se objevuje další problém, starý hliníkový elektrorozvod se nedá napojit na nový měděný.

Krabice

Nový vypínač

Proto kromě vedení kabelu k novému světlu na stropě se musí natáhnout kabel k pračce a udělat nová krabice na wc.

Vedení k pračce

Vedení ke světlu

Sundaný radiátor je připravený k nátěru, zadní strana si to zaslouží, i když není vidět.

Sundaný radiátor

Související: