Nové interiérové dveře do bytu v paneláku

Co si budeme povídat, když jsou v bytě nové interiérové dveře, vypadá to mnohem lépe. Protože i když například vymalujete, koupíte nový nábytek a necháte položit novou podlahu, stejně to bez nových dveří není ono.

Nyní je konečně máme také.

Interiérové dveře vhodné do paneláku

Můžete nechat původní staré zárubně a koupit pouze nové dveře, to mi přijde ale jako takový kočkopes, takže preferuji variantu nové zárubně i dveře.

 

Jaké dveře se hodí do panelákových bytů

Na výběr je opravdu MNOHO typů a druhů. Přestože celodřevěné dveře se mi líbí víc, do paneláku doporučuji zvolit variantu s prosklením, protože jinak byste měli na chodbě opravdu velkou tmu a to i ve dne. A svítit celý den asi nikdo nechce.

Původně jsme vybírali verzi s jedním sklem, ale nakonec jsme zvolili dveře se dvěmi skleněnými tabulkami, jak se můžete podívat ve fotogalerii.

To prosklení je praktické hlavně na wc a v koupelně, kdy je hned jasné zda je volno nebo obsazeno a není nutné lomcovat klikou 🙂

Kliky máme samozřejmě také nové, v takovém matném kovu a „hranaté“.

Zámek do dveří v bytě dnes někdo už vůbec nedává, pokud máte ale děti nebo ložnici J pak jej doporučuji namontovat. Dělá se varianta bezklíčová, kde máte zámek jen z jedné strany a ze strany druhé je jen takové kolečko, pokud by se třeba dítě zamklo a nešlo mu otevřít, pak toto jde otevřít „pětikorunou“.

Obložkové zárubně

Zárubně se montují místo těch původních plechových. V našem paneláku, který je relativně novější, byly zárubně šroubovací, takže jejich demontáž byla rychlá.

U těch nových je velká výhoda, že nemají práh, takže stačí mezi místnostmi dát na zem pouze přechodovou lištu.

Cena

Dřevěné dveře + zárubně od značky Sapeli do panelákového interiéru nebyly levné, ale za kvalitu se platí. Věřím, že nám nějaký ten rok vydrží bez problémů.

Foto galerie