Developerské projekty stále přibývají

Zájem o nové byty je stále velký. Nárůst počtu prodaných bytů je momentálně nejvyšší od doby v předkrizovém období. Nárůst je o několik desítek procent. Není proto divu, že developeři připravují více projektů.

Oblíbené lokality

Nové projekty se staví v celé republice. Nejvíce se ale staví ve velkých městech. Největší nárůst developerských projektů je v Praze. Další lokalitou je pak Brno. Mezi vyhledávané lokality začínají patřit i místa v okolí velkých měst. Lidé hledají levné bydlení s rychlou a kvalitní dostupností do města za prací.

Dávají tak přednost bytům před rodinnými domy. Důvod je prostý. Cena bytu v těsné blízkosti města je až o polovinu výhodnější, než v centru a jeho okolí a starost o byt nevyžaduje takové úsilí a finanční náklady jako na rodinný dům. V okolí Prahy se tak stávají oblíbené například Zbuzany, kde se aktuálně připravuje projekt nových bytů.

zbuzany1

O jaké dispozice je zájem

Zatím se stále tradičně lidé zajímají o byty o velikosti 2+kk. Jedná se o takzvané malometrážní, nebo startovací byty. Cenově jsou velmi přijatelné a pořizují si je mladé páry, nebo single lidé. Tyto byty bývají v posledních letech oblíbené z důvodu investice. Nákup bytu a následný jeho pronájem bývá stále nejvýhodnější zhodnocení úspor.

Z větších bytů pak lidé pořizují byty o dispozici 4+kk. Jsou to oblíbené byty mezi rodinami s dvěma dětmi. Standardem je mít k bytu garážové stání a sklepní kóji. Většinou to bývá v základní nabídce při prodeji bytů.

Jak se zorientovat v nabídce projektů

Výběr toho správného bytu bývá občas složité. Přeci jen se nejedná o malou investici. Velmi důležité je výběr správného developera. Jen zkušený a prověřený developer Vám zaručí dostavění a předání bytu, ale také následné řešení reklamací.

Na trhu je mnoho firem. Vybírejte tedy ty, které mají již několikaletou historii a desítky realizovaných velkých projektů. Zjistěte si kvalitu postavených projektů a řešení následných reklamací s obyvateli.