Podceňované mokré čištění koberců a čalounění

Mokré čištění koberců a čalounění je často opomíjeným a přesto zcela základním druhem čištění, které dokáže ze tkaniny odsát hloubkové nečistoty, které klasické suché vysávání jednoduše odstranit nedokáže.

Mokré čištění koberců i čalounění je nutné provádět minimálně jednou ročně a to za pomoci speciálních tepovačů. Rozhodně není doporučováno se snažit mokré čištění provádět svépomocí bez profesionální techniky. Nečistoty se bez odsátí natlačí ještě více do vlasu koberce nebo povrchu čalounění a výsledný efekt je nulový. Podobný efekt bude také, když nepoužijete kvalitní čisticí prostředky, prostředky z drogerií často vzniklé skvrny odstraní, ale je velmi obtížné dostat saponát z tkaniny či koberce či koberce vlasu a na daném místě se usazuje prach a nečistoty několikanásobně rychleji.

karcher

Mokré čištění koberců

Pro všechny případy je tedy nejlepší využít profesionální firmu, která se zabývá čištěním koberců, ideálně tedy pouze čištěním koberců a čalounění. Jen tak budete mít jistotu, že vykonávají svoji práci pečlivě a mají praxi v oboru. Pokud bydlíte v Praze, máme pro Vás typ na kvalitní firmu, která se právě mokrým čištěním koberců a čalounění zabývá. Jedná se o společnosti čištění koberců Praha, která je na pražském trhu již několik let a za tu dobu si vybudovala velmi stabilní klientskou základnu. Firma čištění koberců Praha disponuje partnerskými smlouvami se společností Karcher, od které stabilně využívá mnoho druhů čisticí chemie. Tato značka patří mezi špičku v čisticí chemii na celosvětovém trhu a používané čisticí prostředky jsou kvalitně testovány a certifikovány. Pro čištění koberců a čalounění používá firma čištění koberců Praha prostředky Karcher, konkrétně RM 760 pro standardní ušpinění a RM 769 pro velmi silné skvrny. Oba prostředky jsou určené rovněž pro alergiky a patří mezi neagresivní čisticí chemii.