Přestavba bytového jádra se bez bourání neobejde

Přestavba koupelnového jádra pokračuje, dnes bylo na programu zbourat to původní umakartové, na kterém byly sádrokartonové desky. Demontáž umakartového jádra a demolice dala montérům zabrat, ale prý to šlo dobře.

Bouráme bytové jádro a rekonstrukce začíná

Jak zbourat jádro v paneláku se podívejte na následujících fotkách. Připravte se na to, že to bude prášit, a proto je dobré si přikrýt vše důležité a zavřít všechny dveře, jinak budete mít co uklízet. Při bourání se opravdu práší hodně a i hluk je velký (takže sousedi vás nebudou mít rádi), ale je to nejhlasitější a nejvíce prašná část rekonstrukce, pak už to bude v tichu a čistotě (nám bylo řečeno :))

Přestavba bytového jádra

Renovace bytového jádra a koupelen bez bourání prostě není možná, ideální stav je prostě vše dát pryč a postavit celou koupelnu novou. Původní vana a wc sice byly zachovalé, ale když děláme vše nové, tak tam nezůstalo nic.

Jedna z výhod, pokud si vyberete odbornou firmu a ne „Frantu od vedle, co vše umí a koupelnu taky“, je ta, že veškerý bordel, který po demolici zůstane, vám firma odveze a po sobě také uklidí. Pokud byste se spoléhali na „Frantu koupelnáře“, pak bude veškerý úklid na vás.

Fotky, jak se bouralo jádro v paneláku, vidíte zde

Jak vidíte, rekonstrukce bytového jádra bez bourání v tomto případě nešla.

V dalším díle seriálu o rekonstrukci koupelny nám dovezou stavební materiál, v paneláku budeme pokračovat stavbou nových zdí – příček z Ytongu a také jak může probíhat renovace bytových jader v roce 2016.