Necháváte dělat pravidelně revize plynu? A co elektrorevize?

Už velká většina rodinných domů, bytů, průmyslových objektů a firem už si uvědomuje nutnost provádění plynových revizí a tyto revize probíhají pravidelně z prevenčních důvodů. Bohužel ještě stále mnoho lidí podceňuje nutnost provádění elektrorevizí. Přitom jsou elektrorevize pro objekty minimálně stejně důležité, jako revize plynu. A možná ještě mnohem důležitější.

Postup stejný, jako u revize plynu

Postup je vlastně stejný, jako u revize plynu. I zde se jedná především o prevenci a předcházení možným problémům. Stejně, jako u revize plynu je nutné nejdříve najít a kontaktovat revizního technika. Revizní technici specializovaní na elektrorevize musí mít platná potřebná osvědčení pro revize elektrických zařízení. Jedině tak jsou způsobilí pro provádění těchto prací.

nemoinfo.cz_revize_abax_cz_01

A oblastí elektrorevize rozhodně není málo

Ačkoliv se to možná na první pohled nemusí zdát, oblast elektrorevize je velmi složitým a obsáhlým pojmem. Kvalitní revizní technici by měli zvládnout svou práci v bytech, rodinných domech, rekreačních objektech, firmách, v institucích i na doposud nedokončených stavbách. Mezi nejčastěji prováděné činnosti se řadí revize elektroinstalací, revize elektrorozvaděčů, elektrospotřebičů, elektrorozvodů, ale i revize elektrického nářadí nebo komplexní revize objektů.

nemoinfo.cz_revize_abax_cz_02

Často opomíjená je revize hromosvodů

Nejvíce opomíjenou činností v oblasti elektrorevizí je revize hromosvodů. Ačkoliv hromosvody mají přímý vliv na ochranu našeho majetku. Pravděpodobnost, že do domu při bouři udeří blesk zase tak malá není. Když hromosvody nebudou ve stoprocentní kondici, blesk způsobí velké škody. A pozor. I v případě, že jste proti úderu blesku do domu pojištění, když nebude v pořádku hromosvod, finanční odškodnění od pojišťovny může být nižší. Více o tomto problému se dozvíte ZDE.