Proč nepodceňovat pravidelné čištění fasády a jak na to?

Pokud fasáda vašeho domu vypadá zanedbaně a hádali byste jí mnohem vyšší věk, než jaký ve skutečnosti má, příliš dlouho nečekejte a nechte si ji vyčistit. Skutečnost, že již nepůsobí tak dobře jako dříve, je naprosto přirozená. Fasáda je postupně zanášena nečistotami z ovzduší, rozrůstají se na ní mikroorganismy, a navíc ji může „zkrášlit“ i nějaký vandal. Nic z toho by vás však nemělo rozházet, protože existují účinné metody, díky kterým může jakýkoliv povrch opět zářit novotou.

Svépomocí raději ne

Hned na úvod podotýkáme, že čištění fasád není jednoduché. Chcete-li, aby váš dům opět působil reprezentativním dojmem, raději se rovnou obraťte na specializovanou firmu. Lehké znečištění pravděpodobně odstranit zvládnete, ale s hloubkovým čištěním si pravděpodobně neporadíte. Navíc vás to bude stát spoustu času a úsilí. Nevyhnete se stavění lešení a dalším činnostem, které byste mohli přenechat odborníkům.

Než specializovanou firmu kontaktujete, měli byste si ujasnit, proč chcete fasádu čistit. Nezáleží-li vám na jejím vzhledu, vězte, že mnohem důležitějšími důvody jsou zachování izolačních vlastností a prodloužení životnosti.

Pískování jako kladivo na jakékoliv nečistoty

A na koho se obrátit? Firem zabývajících se čištěním fasád je poměrně dost, ale jen některé používají špičkovou techniku a poradí si i s graffiti. K těm nejlepším patří AXIOM REAL – technici disponují německým systémem Torbo na bázi pískování a odstraní všechny druhy nečistot.

Tryskání pískem je účinná, ale přesto velmi šetrná metoda, která nachází uplatnění také v souvislosti s odstraněním starých nátěrů, sanací betonu a dalšími přípravnými pracemi. Přístroje lze elektronicky nastavit tak, aby byla prašnost minimální a šlo je použít i v místech, kde by víření prachu způsobovalo problémy.

A jak fasády po zásahu techniků z AXIOM REAL vypadají? Ukázky realizovaných zakázek najdete na www.ars.cz.