Vánoční úklid nejen koupelny – Nebojte se stihnete to!

Nabízíme efektivní plán, jak přistupovat k vánočnímu úklidu. Nebojte, s naším rozvrhem to zvládnete jedna dvě!

Vánoce by měly být obdobím lásky a pokoje, realita je však jiná a mohou za to všechny ty povinnosti, dodělávání pracovních uzávěrek na poslední chvíli a obchodní domy naplněné k prasknutí lidmi shánějícími dárky. Navíc vás ještě čeká vánoční úklid celé domácnosti!

Ošidit úklid?

I když by vám to vytrhlo trn z paty a ušetřilo spoustu času, co naplat, jen málokterá hospodyňka by si Vánoce užila ve špinavém a zaprášeném bytě. Není ovšem potřeba, aby jste na to šla, jak se říká, z gruntu. Stačí, když uklidíte jen to nejnutnější. S naším plánem budete mít za dvě hodiny hotovo!

Plán, jak přistupovat k vánočnímu úklidu!

Přestaňte hystericky pobíhat z kuchyně do ložnice a z obývacího pokoje do koupelny. Zastavte se a pročtěte si náš plán, který vám pomůže zefektivnit a hlavně zrychlit celé uklízení.

Nepotřebné věci schovat

ještě před tím, než se pustíte do úklidu, zaměřte svou pozornost na věci, které nejsou na svém místě a překážejí. Může jít i knihu, časopisy nebo poházené oblečení. To vše dejte tak, kam to patří. uvidíte, jak se pak budete moci lépe soustředit na vytírání, smýčení a čištění.

Jak přistupovat k úklidu

Nejdříve uklízejte v místnostech, které nejsou tolik používané.

Pokud máte mezonet nebo patro, pak postupujte vždy od shora dolů.

Neřešte detaily, uklízejte jen to podstatné.

Úklid v ložnici

Převlečte postele, utřete prach a v případě nutnosti vytřete podlahu.

Úklid v obýváku

Připravte čisté prostředí pro rozbalování dárků. Utřete prach, vytřete nebo vyluxujte, vyleštěte stůl a srovnejte polštářky na pohovce.

Úklid kuchyně

Otřete všechny dvířka kuchyňského nábytku a nezapomeňte ani na lednici. Vyleštěte vodovodní baterii. Vyluxujte nebo vytřete.

zavesna skrinka

Úklid koupelny

Do záchodové mísy nalijte čistící prostředek a nechte působit. mezitím umyjte vanu nebo sprchový kout, umyvadlo, setřete poličky a dlaždice. Vyleštěte vodovodní baterie a vyměňte ručníky. Také závěsná skřínka do koupelny potřebuje očistit od prachu. Na konec vyčistěte záchod a vytřete.

Chodba

Přerovnejte kabáty, zbytečné oblečení uschovejte do skříně. Přerovnejte boty v botníku, vyluxujte nebo vytřete.

Doporučujeme: