Vinylová podlaha na chodbu je položena

Po rekonstrukci koupelny jsme si naplánovali ještě novou vinylovou podlahu do chodby, dveře včetně zárubní a vestavěné skříně.

Jak vybrat vinylovou podlahu

Vše záleží na tom, kolik máte připraveno peněz, protože typů a druhů těchto podlah je tolik, že je lepší si nechat od odborníka konkrétní typ doporučit. Samozřejmě je důležité, aby barva a vzor ladil s nábytkem, co máte na chodbě, s barvou dveří, zárubní a také tím, jakou barvou máte vymalované zdi.

My jsme vybrali světlé „dřevo“, přestože vinyl je něco jako „lino“, jen ne tak měkké a hlavně by měla tato podlaha déle vydržet. Protože ji máme na chodbě, tak zatěžkávací zkoušky zažívá denně 🙂

Příprava pro položení vinylové podlahy

V první řadě se připravte na to, že tento typ podlahové krytiny je kvalitnější než lino a proto je třeba, aby podlaha byla opravdu rovná. Přestože jsme zde dělali před pár lety stěrku, protože zde původně byla dlažba, bylo třeba podlahu vyrovnat, než jsme zde položili lino.

Přečtěte si, zda je lepší na chodbu lino nebo dlažba.

Ale pan odborník, který nám letos dělal stěrku znova, říkal, že původní byla špatně udělaná. Dělal nám to známý, zedník, tak toto píšu z důvodu, že práce, který je leckdy levnější od známého, není zárukou, že bude stejně kvalitní, jako od firmy, která se na podlahy specializuje. Ale to neplatí nejen zde ale u všech profesí.

Také nám říkali známí „fachmani“, že nám koupelnu udělají za méně, ale bylo by to určitě bez záruky a člověk nemá jistotu, kdy a jak by to bylo hotové.

Takže podlaha se vylila stěrkou, ale nastal jiný problém. Protože máme bezpečnostní vchodové dveře a ty seděly na původním linu „tip top“, podlahář se zhrozil, že až bude stěrka i u dveří (zatím byla jen do poloviny chodby), pak dveře už nepůjdou nasadit. Naštěstí šly sundat (mají cca 60kg) a zespod zbrousit a stěrka se tedy mohla udělat komplet po celé chodbě.

Po 2-3h už se po ní dalo chodit, takže jsme mohli spát doma 🙂

Pokládka vinylu

Druhý den ji přijeli zbrousit, aby podlaha byla opravdu super rovná, natřeli ji lepidlem a na toto postupně položili ty vinylové „pláty“. Něco jako plovoucí podlaha = jednotlivé kusy, ne celé velké kusy jako když se pokládá lino.

Je to praktičtější, protože pokud by se například jeden kus podlahy zničil, lze vinyl bez problémů vyměnit.