Bezpečnostní dveře ochrání vaši rodinu i majetek

V dnešní době platí více než jindy, že si člověk nemůže být nikdy ničím jistý. Proto je nutné se snažit co nejlépe chránit před potenciálním nebezpečím. Kdo by nechtěl ochránit sebe, svoji rodinu i majetek? Jednou z možností je pořídit si kvalitní bezpečnostní vchodové dveře.

Pro běžně bydlení jsou ideální bezpečnostní dveře 3. a 4. třídy

 

Bezpečnostní vchodové dveře vybírejte v první řadě podle bezpečnostní třídy, k níž patří. Tato klasifikace je šestistupňová, přičemž ideální pro běžné využití jsou dveře 3. a 4. stupně. Dveře prvních dvou stupňů překoná bez problémů každý zlodějíček za použití primitivního nářadí. Naopak dveře pátého a šestého stupně se vyskytují hlavně v armádním prostředí a u bankovních trezorů. Je samozřejmé, že náklady na pořízení těchto dveří jsou značné.

 Bezpečnostní dveře 2

Zámek musí mít cylindrickou vložku a bezpečnostní kování

Vysokou bezpečností mohou vynikat i dveře do bytu v paneláku. Je jen třeba si ohlídat, aby byl zámek opatřen proti násilnému vniknutí bezpečnostní cylindrickou vložkou, která by měla být stejné třídy jako dveře. Současně by měl zámek disponovat i bezpečnostním kováním. Na rozdíl od klasického je bezpečnostní kování vyrobeno z kvalitní použité oceli a montáž i demontáž lze uskutečnit jen zevnitř.

Bezpečnostní vchodové dveře si žádají nové zárubně

Bezpečnostní vchodové dveře splní svůj účel pouze za předpokladu, že budou mít zárubně z profilových rámů z oceli. Tyto rámy mají větší tloušťku než klasické dveře a jsou vylité betonem. Jen tak mohou udržet křídlo, které mívá váhu okolo 60 kilogramů. Osazení nových originálních zárubní garantuje správný chod rozvorového mechanismu.

Zvukové a tepelně izolační vlastnosti dveří zvyšují komfort i bezpečnost

Bezpečnostní vchodové dveře současně vynikají svými zvukově a tepelně izolačními vlastnostmi. Především v paneláku pomohou zaručit svým majitelům nerušený spánek. V případě požáru, hlavně pokud nemáte detektor kouře, pak musí vydržet nejméně 30 minut, což by mělo být doloženo certifikátem při jejich koupi.