Jak se staví dřevostavba pod dohledem? Zjistili jsme pro vás!

Již nějakou tu dobu pokukujete po rodinných domcích? Máte svůj velký realitní sen, který si postupem let hodláte splnit? Pak využijte aktuálního boomu na hypotečním trhu, díky němuž získáte hypotéku s extrémně nízkou úrokovou sazbou, která v případě variabilních hypoték, začíná třeba i na neuvěřitelných 1,49 %!

Ať už se do vašeho srdce dostaly nízkoenergetické domy nebo okouzlující dřevostavby, jistě budete volit mezi dvěma variantami – nechat si postavit dům na klíč nebo se vrhnout do stavby svépomocí? V případě první i druhé zmíněné varianty můžete požádat o pomoc Dřevařský ústav – potažmo jeho zkušené auditory, kteří jsou nezávislým dozorem, nad celým procesem realizace dřevostavby. Jak takový dozor vlastně probíhá? Pojďme se na něj podívat detailněji!

Certifikát Kvalitní stavba – znáte ho?

Zkušení technici Dřevařského ústavu na základě svých zkušeností a požadavků investorů připraví jedinečnou metodiku pro nezávislou, odbornou a profesionální kontrolu výstavby vašeho domu. Samotná spolupráce začíná již v projektové fázi, nejpozději ji pak můžete realizovat ve fázi rozestavěné hrubé stavby. Technici provedou osobní návštěvu stavby, během které zkontrolují samotnou projektovou dokumentaci, vlastnosti a konstrukci dřeva, osazení důležitých prvků, mezi které patří například dveře nebo okna, ale i měření vzduchotěsnosti tzv. Blower Door testem. Každá kontrola a výsledek je měřený a vyhodnocovaný vlastní metodikou Dřevařského ústavu, což zaručuje nestrannost, odbornost a absolutní transparentnost.  Pokud dřevostavba splní veškeré požadavky a testy kvality, bude jí udělen certifikát Kvalitní stavba.

nemoinfo2.cz

Cenově dostupná služba pro váš klidný spánek

Služba, jejímž výsledkem je výše zmíněný certifikát, pochopitelně není zadarmo. Její cenové podmínky jsou ovšem nastaveny tak, aby si ji mohl dovolit opravdu každý. Na druhou stranu se ovšem investor vyvaruje zbytečných chyb a nedokonalostí při výstavbě, které mohou v průběhu let vést k mnohem závažnějším a finančně nákladnějším komplikacím.  Pokud se tedy o dřevostavby a dřevěné rodinné domy na klíč zajímáte, začněte se aktivně zajímat též o odborný dozor Dřevařského ústavu, díky němuž můžete mít klidný spánek po mnoho dlouhých a bezstarostných let.