Kupujeme rozestavěný dům – projekt

Líbí se vám rozestavěný dům, ale bojíte se, že by s jeho koupí mohly být příliš velké starosti? Obavy nejsou na místě. Koupě rozestavěného domu či nedokončeného projektu není vůbec složitá. Navíc v takovém případě můžete opravdu hodně ušetřit.

Rozestavěné domy bývají výrazně levnější

Stává se to běžně. Prohlížíte si třeba nabídku domů na prodej v Plzni a vaši pozornost upoutá rozestavěný domek nebo projekt s velkým potenciálem. Pozemek perfektní, cena víc než slibná, ale vy se přesto bojíte, že je to moc komplikované, takže inzerát zavřete a vrátíte se k jednotvárné nabídce „neproblematických“ budov. To je ale velká chyba.

Koupit rozestavěný dům nebo projekt totiž není žádná velká věda. Nevyžaduje to víc práce, papírování ani peněz – to spíš naopak, často ve srovnání s hotovou stavbou výrazně ušetříte. Navíc si můžete mnoho věcí doladit podle svého. Nemusíte tak bojovat s nepraktickým řešením prostoru, které je typické u starých domů, ani napravovat nekvalitní práci developerské firmy.

rozestaveny_dum

Na co si dát při koupi pozor

Pokud kupujete rozestavěný dům, měli byste si jako při koupi hotového objektu ohlídat několik věcí. Nejprve zajděte na katastr nemovitostí, abyste si ověřili, že dům prodává jeho opravdový majitel a že není nemovitost zadlužená nebo v zástavě. Pokud se ve stavebnictví příliš neorientujete, vezměte si k ruce odborný doprovod a objekt si důkladně prohlédněte. Že je na místě také pečlivě připravit následnou smlouvu a myslet přitom i na skryté vady, jistě není třeba ani zmiňovat.

Rozestavěný dům je také vhodné pojistit – nejlépe na jeho budoucí hodnotu. Ušetříte si tak pozdější papírování a nebudete muset tolik běhat do pojišťovny kvůli změnám souvisejícím s rostoucí hodnotou domu.

Zkušený makléř vám poradí nejlépe

Jak byste měli postupovat v případě koupě rozestavěného domu či projektu vám podrobněji povědí zkušení makléři z realitní kanceláře v Plzni. Nejen, že vám poradí, jakou nemovitost si vybrat a na co si dát při jejím výběru pozor, rádi vám zajistí i financování a právní servis. Vy se tak vůbec nebudete trápit papírováním a obavami z nekalých praktik při uzavírání obchodu. Přeci jen, kolikrát za život si kupujete dům? Je lepší, když je vše 100% v pořádku.