Jak vymalovat dětský pokoj pro kluka

Protože syn jde za pár dní do první třídy a doposud měl společné bydlení se sestrou, bylo načase ten klučičí pokoj vylepšit. Podívejte se, jak probíhá výmalba dětských pokojů.

Jaké barvy zkombinovat

Původně jsme doma každý pokoj malovali pouze jednou barvou. Do dětského pokoje se nám ale osvědčilo použít barvy dvě, pro kluka snad nejsou lepší tyto dvě barevné kombinace, kterými jsou modrá a zelená.

Původně zde byla barva oranžová, která by také v kombinaci se zelenou celkem ušla, ale požadavek byl jasný 🙂

Pokoj bude mít na zdech modrou a zelenou.

Dobrou zkušenost máme s barvami značky Dulux. Jedna plechovka sice stojí cca 300 – 600 kč (2,5 nebo 5L), ale barvy jsou syté, odstínů mají opravdu několik a hlavně díky tomu, že obsahují latex, jsou otěruvzdorné, což se do pokoje pro děti rozhodně hodí.

 

Jaké malířské potřeby a pomůcky budeme potřebovat

  • Bílá barva na strop – Primalex Polar
  • Modrá a zelená na zdi – Dulux zelený ostrov a mrazivý tyrkys (modrá) každé balení 2,5L
  • Kvalitní váleček s vysokým chlupem (válečky na malování pokojů teleskopické)
  • Štětec zárohák
  • Krycí plachty
  • Malířská pásku
  • Teleskopická tyč – pokud máte vysoký strop, určitě se hodí

Malujeme dětský pokoj

Nejvíce práce nezabere malování, ale stěhování nábytku z pokoje. Jasně, dalo by se to udělat i s nábytkem, pokud jej přesunete doprostřed místnosti, ale není lepší mít víc místa pro to, až se budete ohánět válečkem? 🙂

Postup jak vymalovat

Návod, jak správně vymalovat dětský pokojíček, asi neexistuje, každý bude mít jiný postup, ale pokud je pro vás malování pokojů velká neznámá, třeba inspirace právě přijde s tímto článkem.

Protože jsme měli v plánu původní koberec vyhodit, nechal jsem ho na zemi a ničím nezakrýval.

Bílou barvu si nařeďte s vodou dle potřeby.

Nejdříve jsem vymaloval strop a také část zdi nahoře u stropu, kterou jsem posléze oblepil páskou, aby tam potom zůstaly bílé linky jak vidíte na fotkách. Je třeba nechat barvu dobře zaschnout, jinak pokud pásku přilepíte ještě na vlhkou barvu, může se potom loupat.

Dále jsem vymaloval zdi zeleným Duluxem – ten neředím, jak je v pixle tak rovnou maluju. Díky tomu pak jsou barvy pěkně syté a přesně takové jak na plechovce. Pamatujte na to, že ale dost kryjí a pokud již máte původní barvu také od této značky, je třeba to vzít 2x. Zelená na oranžovou celkem šla, ale modrá už moc ne.

TIP: Dekorační síť na zeď do dětského pokoje.

Potom, co zelená barva zaschla, jsem u okna od stropu přelepil pásku, protože jsme chtěli jednu zeď jakoby rozdělit aby každá polovina byla jinou barvou.

 

Také jsem přelepil jeden roh pokoje, aby tam nebyly nějaké křivé čáry. Zelená tedy byla hotová.

Pokračoval jsem modrou na zbylé zdi. Po zaschnutí opět sundat pásky a je hotovo. V malování dětských pokojů se snad zlepšuji a pokud ne, tak se budu snažit aby to příště bylo ještě více moderní a trendy.

Není to nic složitého a zvládne to každý.

Navíc, když se podíváte na ceník malířských prací od profíků, kde je cena cca 2000kč/pokoj, tak se určitě nejeden z nás malovat naučí 🙂

Koupili jsme také zelený koberec a myslím, že se to k sobě dost hodí, co říkáte? Prckovi je 6, barvy Dulux jsou kvalitní, takže vydrží klidně i 5 let, až zde bude chlapecký studentský pokoj a nápady na jiné barvy třeba ani mít nebude. Já zde mít svůj pokoj tak by se mi to taky líbilo, v reálu to je ještě hezčí, zelená super.

Fotogalerie zde

Nápady,rady a trendy, jak vymalovat byt svépomocí, návrhy, techniky, barevné variace při malování dětského a (budoucího studentského pokoje), ukázky, foto galerie. Má technika, jakou používám pro domácí malování, to vše popisuje článek.

Trendy v malování pokojů

Dříve vše bylo bílé, někdo to tak má i ve 21. století, já mám ale raději veselé barvy a ne jen bílou.

A jak máte doma vymalováno vy? Napište do komentářů pod článkem.

Další návody na webu: